Srednja gostinska in turistična šola, vpis v šolo gostinstvo, natakar, kuhar, gastronom hotelir, farmacevtski tehnik Mednarodni kulinarični festival “BISER MORA 2017” | sgtsr
04 5370-600 info@sgtsr.si

Naša šola je tudi letos sodelovala na mednarodnem kulinaričnem festivalu »Biser mora«. Na tekmovanju je sodelovalo preko 200 kuharjev iz 25 držav v raznih kategorijah, od profesionalnih kuharjev do kuharjev juniorjev. Srednje in višje šole so tekmovale na temo nacionalna kuhinja – moderna prezentacija. V ekipi naše šole so bili sedemnajstletni dijaki 3.e GT razreda MIHA DEMŠAR, KLEMENTINA KOŠIR in DAMIJAN KOŽUH z mentorico MARIJO ARH IVANŠEK.

Že tretje leto zapored smo osvojili zlato medaljo in drugič pokal.  Tudi letos smo dosegli naveč točk od vseh sodelujočih šol.
Vtisi ponosnih in veselih dijakov so sledeči.
Damijan: «To je bila zame res neverjetna izkušnja. Spoznaval sem profesionalne kuharje in se od njih veliko naučil ter se družil s tekmovalci drugih šol in držav.«

Klementina: »To, da sem bila lahko del tega tekmovanja, se mi zdi danes neverjetno. Predstavljati šolo in doseči najboljšo uvrstitev v kategoriji srednjih šol, je potrdilo naš trud, delo in čas, ki smo ga vložili v priprave na tekmovanje. Občutke s tekmovanja bom imela še dolgo v lepem spominu.«

Miha: »Super izkušnja z še boljšimi rezultati. Navezali smo veliko medsebojnih stikov. Častno je bilo kuhati pod ostrim očesom svetovne kuharske komisije.«

Mentorica Marija: «Pohvala in zahvala organizatorjem Bisera mora in čestitke tekmovalcem. Uspeh in lepa doživetja so vzpodbuda za vnaprej.«

ss

Dostopnost